Piaskowanie na szkle

Piaskowanie jest procesem mechanicznym polegającym na nadaniu tafli szkła, przy pomocy strumienia piasku, szorstkiej, matowej powierzchni. Ta metoda pozwala na matowanie całej powierzchni tafli szklanych. Piaskować można również określone wzory na całości lub części szyby.

Piaskowanie szkła

Szkło i lustra zdobione metodą piaskowania mają zastosowanie w przeszkleniach okiennych, meblarstwie, wykańczaniu wnętrz, kamieniarstwie, reklamie wizualnej itd.

W naszej ofercie znajduje się kilka tysięcy wzorów do piaskowania. Aplikacje można częściowo lub w całości łączyć ze sobą, co pozwala na uzyskanie nieograniczonej ilości wzorów. W naszym studiu graficznym wykonujemy również wzory na indywidualne zamówienia klientów.

Przykładowe wzory piaskowania na szkle

dowolne kształty, atrakcyjne wzory

piaskowanie szkła
piaskowanie szkła
piaskowanie szkła

Bardzo atrakcyjnym i trwałym sposobem zdobienia szkła jest piaskowanie 3D zwane również rzeźbieniem w szkle. Proces ten polega na głębokim, zwykle od 1 do kilku milimetrów, piaskowaniu szkła. Oczywiście grubość piaskowania jest zależna od grubości szkła a tym samym powstałe wzory są bardzo realistyczne.

Dzięki piaskowaniu 3D możemy uzyskiwać niepowtarzalne wzory na szkle matowym lub przeźroczystym,

Przykłady, wzory piaskowania 3D.

nowy wymiar we wzornictwie

piaskowanie na szkle
piaskowanie na szkle