Witraże

Od początków średniowiecza gotyckie okna katedr, kościołów i zamków zdobiły kolorowe witraże. Witraże te składały się z małych elementów szklanych łączonych za pomocą ołowianych ramek. Niestety technologia jak i materiały były bardzo drogie i dlatego witraże przez długie wieki były oznaką zamożności.

nowoczesne witraże

Proponujemy Państwu nowoczesną formę witraży. Nowa technologia polega na naklejeniu taśmy ołowianej oraz kolorowych folii na jedną taflę szkła. Kształt witraży uzyskuje się poprzez obustronne naklejenie taśmy ołowianej i kolorowych kawałków folii, dzięki czemu uzyskuje się wielobarwność mozaiki.

Przykłady wzorów

nowoczesne i stylowe
witraże

Nasza firma posiada bogatą bibliotekę wzorów, a dla wymagających klientów proponujemy wykonanie indywidualnych, niepowtarzalnych wzorów.

realistyczne odwzorowanie

dowolne kształty i motywy
przepięknych witraży

Dzięki niskim kosztom nowej technologii i materiałów stosowanie witraży stało się bardzo modne i powszechne. Nowoczesne materiały są odporne na warunki atmosferyczne, tak więc można je z powodzeniem stosować w przeszkleniach zewnętrznych. Podobieństwo oferowanych przez nas nowoczesnych witraży do tradycyjnych pozwala na stosowanie ich również w obiektach zabytkowych.